"Co bych řekla ,ale nemůžu"

8. prosince 2014 v 19:00 | Nessi
Rozhodla jsem se ,že napíšu první téma týdne na tomto blogu. Tento blog je sice jen krátce a zatím moc navštěvníků nemám ,ale pokud o bude dobrý článek tak můžu svůj blog zviditelnit což se mi hodí. Sice tento blog dělám hlavně pro sebe ,protože mě to baví ,ale co si budeme nalhávat každý chce mít na blogu komenty a vysokou návštěvnost. Ale tak už přestaňme a soustřeďme se na téma.

Téma tohoto týdne jak jste si přečetli v nadpisu je "Co bych řekla, ale nemůžu". Toto téma bych rozdělila do několika kategorií. Což jsou před revolucí a po rovoluci ohledně států. Další jsou kategorie učitelé rodiče a další z kterých bysme měli mít respekt a další jsou kamarádi.


1) "Co bych řekla ,ale nemůžu" před revolucí
Kdo žil v této době určitě to zná. Já to sice neznám ,ale koukám se na Vyprávěj (v úterý a ve čtvrtek na ČT1 od 20:00) takže to tam vidíte. Před revolucí člověk nemohl říct vlastní názor což se v součastnosti dost změnilo. Nesměli jste řikat vlastní názory komunistům co si myslíte atd... Nesměli jste "říci" nebo spíš "napsat" něco protikomunistýckého. Nebo třeba jak teď všichni řikají a dávají na internet "Stydím se za svého prezidenta". Hned jste měli problémy. Možná zním jako nějaká stará babička ,ale je to tak svůj vlastní názor můžete napsat do komentářů.

2) "Co bych řekla ,ale nemůžu" před rodiči,učiteli
No jak se to vezme vy prakticky to říct můžete ´. Můžete říct cokoliv ,ale když to řeknete třeba učitelce nebo rodiči "di do háje" tak u učitelů hned chytnete poznámku a u rodičů zaracha. Proto se vyplatí to neřikat ať nemáte zbytečné problémy. A říct to někomu jinému třeba kámošce co si o učiteli myslíte.

3) "Co bych řekla ,ale nemůžu" před kamrády
Jak už jsem se zmínila výše v kategorii před rodiči,učiteli vy to říct můžete. Ale když vás třeba kámoška poprosí ať to nikomu neřkáte a vy to stejně všem řeknete a ona to zjistí s největší pravděpodobností se s váma přestane bavit vím o čem mluvím. A nebo když vám kamarád ukazuje třeba co nakreslil a vychvaluje si ho a vy si myslíte ,že hezký neni stejně mu řeknete ,že je krásný.

Tak to je vše co bych k tomu napsala takhle to vidím já. Svoje názory napište do komentářů ,ale nadávat mi rovnou nemusíte pokud stím nesouhlasíte.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikačka

klik 100% (5)

Komentáře

1 fakynn fakynn | E-mail | Web | 8. prosince 2014 v 19:18 | Reagovat

K bodu jedna. Ano, nemohli říat co chtěli a to bylo jedna z hrozných nevýhod. Člověk by měl projevit svůj názor a proto jsem ráda, že náš stát má svobodu slova.
K druhému dobu. Samozřejmě, že jim můžeme říct cokoli, ale musí  to být v soudalu se slušným vychováním a respektu. Rodiči ani učiteli prostě už z určitých zásad nemůžeš nic tkakového, jako "jdido háje" říci.
K bodu třetímu. Podle mě v přátelství jde hlavně o důvěře, upřímnosti a toleranci. Takže bychom měli tolerovat ostatní, co dělají, jak se chovají a tak, ale být upřímný a proto říct to, co se mi nelíbí Jen normálním a slušným způsobem. A důvěra, to je to hlavní. K čemu  mi je kamarád, kterému nemůžu věřit.

2 Nessi Nessi | E-mail | Web | 8. prosince 2014 v 20:14 | Reagovat

[1]: Máš pravdu :-)

3 Ko Ky Ko Ky | E-mail | Web | 12. prosince 2014 v 21:27 | Reagovat

Plně s tebou souhlasím.Jako bys ty názory psala za mne. Je vidět, že na svůj věk to máš dos srovnané.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama